Digitalcash.hu
  • Telefonszámunk:
  • Címünk
    Budapest, Hungary
  • Munkaidőnk:
    Hétfő - Péntek 9.00 - 17.00

New to site?


Login

Lost password? (X)

Already have an account?


Signup

(X)
Farooq
KezdőlapBüntetőjogNagyot változott a Tether-rel a világ.
18
szept

Nagyot változott a Tether-rel a világ.

Hol van már a régi Tether, tesszük fel joggal a kérdést, hiszen nagyot fordult azóta a Tether-rel a világ, és nem csak anyagiakról beszélhetünk.

Azért, hogy jogi keretezése is legyen a dolognak, jelen posztunk előtt olvassuk el, mondjuk ezen posztunkat, aztán a dogmatika szerelmesei álljanak neki a „the code is the law” jegyében (by Lessig, – egyszer ha lesz időm lefordítom esküszöm -) ennek a posztsorozatnak, aki meg szereti a politikai gazdaságfilozófiát, az itt keressen.

A szakmát váltani vágyó ügyészeknek, meg nyomozóknak, mint büntetőjogi aktoroknak kiteszem a LinkedIn-re. Soha nem lehet tudni, hogy mikor jön/jöhet ez jól.

Jelen posztot meg mindenki tegye oda, ahova akarja, attól függően, hogy zsivány vagy nem zsivány, hogyan vélekedik az Államról/Kormányról, meg benne a (köz)törvényes bűnözőkről és/vagy a néplélekről, melyet ki is ismerhetne jobban, mint a világszerte vezető politikusok?

Reméljük azt a tévhitet sikerül talán véglegesen eloszlatnunk, hogy a bűnözők nagyon szeretik a kriptoeszközöket. Avagy teljesen más kalap alá esik az, amit adományként adnak, mint az, amit Sergio csal ki Ramos-tól.

„A Tether iparágvezető a bűnüldöző szervek támogatásában világszerte. A Tether, felismerve a világ legnagyobb stabil érméjeként betöltött szerepét, proaktív intézkedéseket tett annak érdekében, hogy felvegye a kapcsolatot számos joghatóság nemzeti rendőrségével, közvetlen és hatékony kommunikációs vonalat hozott létre a nyomozások segítése és a pénztárcák befagyasztása érdekében.

Ennek érdekében a Tether ex-bűnüldözési tiszteket, volt ügyészeket, banki nyomozókat és elemzőket vett fel/szerződtetett olyan blokklánc-kriminalisztikai cégektől, akik a Tether külső nyomozási egységét képviselik.

Ezen túlmenően az olyan szervezetekkel, (mint például a Chainalysis) való partnerségen keresztül végrehajtott erőteljes megfelelési intézkedések, valamint a T3 pénzügyi bűnözéssel foglalkozó egység(ün)khöz hasonló kezdeményezések révén, a proaktív tiltott finanszírozás megelőzése céljából a Tether fontos szerepet játszik a pénzügyi bűnözés elleni küzdelemben.

Megalakulása óta a Tether 45 joghatóság 180 ügynökségével működött együtt, mintegy 1850 tiltott tevékenységben érintett pénztárcát zárolt, és több mint 113,8 millió dollárnyi vagyont szereztek vissza.

A közelmúltban a Tether határozott lépéseket tett az észak-koreai hackerek Lazarus Group névre keresztelt hírhedt csoport ellen, és befagyasztotta és feketelistára tette a csoporthoz köthető pénztárcacímeket, amelyek közel 5 millió dollárnyi stabil érmét tartalmaztak.

Legközelebbi versenytársával éles ellentétben a Tether gyorsan blokkolta ezeket az alapokat, megvédve a stablecoin ökoszisztéma integritását.

Figyelemre méltó esetekben, például amikor az Egyesült Államok Igazságügyi Minisztériuma feltárt egy számítógépes átverést végző szervezetet, a Tether gyors intézkedése közel 9 millió dollár kriptoeszköz lefoglalását tette lehetővé. A DOJ elismerte a Tethernek az eszközök lefoglalásában játszott szerepét, (és ezt újra és újra megtenné). Ezen túlmenően, a Tether csalásokkal kapcsolatosan (szerkesztő: az meg van ugye, hogy dr. Varsányi büntető ügyekkel is foglalkozik?) 225 millió dollár befagyasztásában játszott szerepéért a hatóságok dicséretben részesítették a bűnözői hálózatok cselekményeinek meghiúsításában nyújtott hatékonyságáért.

A Tether bebizonyította, hogy hajlandó politikáinak fejlesztésére, mivel technológiája szélesebb körben elterjedt. A Tether az Egyesült Államok szankcióit az SDN-listán közzétett pénztárcák önkéntes befagyasztásával kényszeríti ki, ami jól példázza a kriptovaluta ökoszisztémán belüli felelősségteljes fellépés iránti elkötelezettségét.

A Tether legközelebbi versenytársai csak jogi (szerk: vagy még inkább bírósági) döntésre végzik az (eszköz)befagyasztási tevékenységüket, míg a Tether bírói utasításra is, valamint – a bűnüldöző szervekkel való proaktív együttműködés jegyéül – önkéntesen is, például ellopott pénzeszközök esetén. Ennek eredményeként a Tether sok olyan pénztárcát fagyasztott be, amelyet versenytársai nem. Például, ha a Circle ugyanazokat a pénztárcákat fagyasztotta volna be, mint a Tether az Ethereum blokkláncon, akkor a Circle megakadályozta volna, hogy 219 millió dollár USDC-t küldjenek ezekből a kockázatos pénztárcákból – ez 2,7-szerese annak a 80 millió dolláros USDC-nek, amelyet a Circle eddig befagyasztott.

Ebből a 219 millió dollárból, amelyet a Circle-nek nem sikerült befagyasztania, 96 millió dollárt a Poly Network feltörése okozta 2021 augusztusában, ahol az ellopott USD₮ Tether időben történő befagyasztása miatt, a hacker visszaadta az ellopott pénzt.

A Paxos által kibocsátott stablecoinok, az USDP és a PYUSD esetében minimális átfedés van a Tether által befagyasztott pénztárcák és a Paxos által kibocsátott stabil érmék felhasználói között.

A közkeletű tévhitekkel ellentétben a kriptovalutákkal kapcsolatos csalások nem csak a stabilcoinokra jellemzőek. A CipherTrace 2023 októberében közzétett jelentése és a Nasdaq „Global Financial Crime Report” szerint a legtöbb csalás a kripto-ökoszisztémán kívülről származik, elsősorban fiat valutákat érintve. Ebben a tekintetben a blokklánc technológia, beleértve a Tethert is, a hagyományos pénzügyi rendszerekhez képest kiváló nyomon követhetőséget kínál, lehetővé téve a hatóságok számára, hogy nyomon kövessék és lefoglalják a tiltott tevékenységekhez kapcsolódó eszközöket.

A Tether a mai napig 1,86 milliárd dollár értékben fagyasztott be csalárd tranzakciókhoz kapcsolódó eszközöket – főként az ellopott pénzeszközök visszaszolgáltatása érdekében –, megerősítve elkötelezettségét a stabilcoin technológiájával való visszaélések megakadályozása mellett. A több kontinens bűnüldöző szerveivel való szoros együttműködés által a Tether biztosítja, hogy a rossz szereplőket felelősségre vonják, miközben megvédi hálózatot a jogkövető felhasználók részére.

A Tether megfelelőségi programja a Tetherrel közvetlenül kapcsolatba kerülő entitások számára vezető együttműködő partnereket jelent a pénzmosás elleni küzdelem területéről, mint például a Refinitiv World Check, Chainalysis és TRM Labs, annak érdekében, hogy nyomon kövessék az ügyfelek interakcióit, és biztosítsák a Know-Your-Customer (KYC) és a pénzmosás elleni küzdelem (AML) szabályainak betartását.”

Szóval így. Azt hiszem, ha nemsokára megjelennek (a 40-ek már összeültek) az integrált, sok országot lefedő CBDC-k, akkor Digitáliában nem sok minden marad a bűnözésre. Vagyis marad, de akkor jönnek a menők helyett a (stró) manók.

Forrás: Tether
„Közösség által ellenőrizve” ikon

 

Címkék:

dr. Varsányi Károly ügyvéd, a digitalcash.hu oldal szerkesztője, más oldalak vendégírója, blokklánc jogász. Ha kérdésed van a digitális fizetőeszközök vagy a digitális eszközosztályok (tokenek, etc.) kapcsán, akkor írj neki.
Ajánlott bejegyzések
SZÓLJ HOZZÁ

Leave A Comment

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .

Digitalcash.hu