Digitalcash.hu
  • Telefonszámunk:
  • Címünk
    Budapest, Hungary
  • Munkaidőnk:
    Hétfő - Péntek 9.00 - 17.00

New to site?


Login

Lost password? (X)

Already have an account?


Signup

(X)
Farooq
KezdőlapTetherTether Q2 eredmények.
12
aug

Tether Q2 eredmények.

  • Szerző
    dr. Varsányi Károly
  • Kommentek
    0 Komment
  • Kategória

A Tether Holdings Limited (T.H.L.) nemrégiben tette közzé a 2024 második negyedévére vonatkozó konszolidált pénzügyi kimutatását a pénzügyi eszközei és tartalékai vonatkozásában, amelyet a BDO, egy vezető globális független könyvelő cég készített. A beszámoló megerősíti a Tether konszolidált pénzügyi adatainak és tartalékjelentésének (CFFRR) pontosságát, és a tokentartalékként tartott eszközök hagyományos részletes bontásán túlmenően tartalmazza a Csoport 2024. június 30-i főbb konszolidált pénzügyi adatait.

2024 második negyedéve jelentős mérföldkövet jelentett a THL-nek: 1,3 milliárd dolláros nettó üzemi nyereséget ért el, ami a Tether valaha volt legjobb eredménye és az első félévben rekord 5,2 milliárd dolláros nettó nyereséget hozott.

A Tether Group továbbra is demonstrálja pénzügyi erejét a kriptovilágban, főleg a hagyományos eszközosztályú befektetésekből (főleg az U.S.A. állampapírokból, T-bonds, T-bills, T-note) származó erős és tartós bázisnak köszönhetően. 2024. második negyedévben a tokenek tartalékai között – példátlan módon – szerepel 97,6 milliárd dollár értékben az Egyesült Államok állampapírja (közvetlen és közvetett tulajdonlást is ide értve), ami minden idők (új) csúcsa.

Ezzel a sikerrel a Tether állampapír kitettsége meghaladja Németország, az Egyesült Arab Emírségek és Ausztrália hasonló kitettségét. Míg Kína és más országok a közelmúltban nettó eladói voltak az Egyesült Államok állampapírjainak, a Tether a 18. helyen áll az Egyesült Államok adósságával rendelkező országok rangsorában. Rövid távot nézve a Tether az Egyesült Királyság és a Kajmán-szigetek után a 3. helyen áll a 3 hónapos amerikai kincstári papír vásárlások tekintetében. Tekintettel az USDT elfogadásának pályájára, a következő évben könnyen az első helyre kerülhet.

2024 második negyedévében a csoport részvényeinek értéke 520 millió dollárral nőttek, figyelembe véve a BTC ár(folyam)csökkenését (-653 millió dollár nem realizált P&L) is, amelyet részben ellensúlyozott az arany pozitív teljesítménye (ami pedig 165 millió dolláros pozitív nem realizált P&L-t jelent).

(Szerkesztő: a nyereség és veszteség (PnL vagy P&L) egy kritikus pénzügyi mérőszám, amelyet az egyén vagy vállalat nettó nyereségének vagy veszteségének meghatározására használnak egy adott időszakban. Megmutatja, hogy egy gazdálkodó egység mennyi nettó nyereséget termelt egy adott időszak vagy bizonyos számú tranzakció során.)

A Tether Csoport konszolidált nettó saját tőkéje – elismerésre méltó – 11,9 milliárd dollárt tett ki 2024. június 30-án.

A második negyedév nyereségének egy részét stratégiai projektekbe fektették be újra, hogy támogassák az ökoszisztémát, miközben jelentős mennyiségű többlettartalékot (5,3 milliárd dollárt) tartottak fenn, hogy előmozdítsák a tokenjük stabilitását.

2024 második negyedévben több mint 8,3 milliárd dollárt bocsátottak ki USDT-ben. A konszolidált pénzügyi adatok és tartalékok jelentés (CFFRR) mutatja a Tether erős pénzügyi helyzetét, a konszolidált eszközök meghaladják a konszolidált kötelezettségeket.

Mit láthatunk fentebb?

A forgalomban lévő Tether tokenek tartaléka 118.436.336.293 USD.
A Tether tokeneket kibocsátó vállalatok kötelezettségei 113.101.998.938 USD, amelyből 112.395.445.973 USD a kibocsátott digitális tokenekhez kapcsolódik.
A tartalékot alkotó eszközök értéke 2024. június 30-án 5.334.337.355 USD-vel meghaladja a Tether tokeneket kibocsátó társaságok kötelezettségeinek értékét.
A Csoport tartalékainak egy részével nem a kibocsátott tokent fedezi, hanem azt fenntartható energiába, Bitcoin bányászatba, adatokba, mesterséges intelligencia infrastruktúrába, P2P telekommunikációs technológiába, neurotechnológiába, oktatásba és egyéb hosszú távú saját befektetésekbe allokálták.

Egyértelmű tehát, hogy a Tether a stabilcoin piac első számú versenyzője, és pontosan emiatt érthetetlen számomra, hogy miért nem rendelkezik még az EU-ban ún. MICA-s engedéllyel az elektronikuspénz tokenek és eszközalapú tokenek vonatkozásában, szemben mondjuk az USDC-vel?

Elképzelhető, hogy egy esetleges piacfelosztás miatt az EU-nak az USDC-ét szánják, míg az USDT megmarad a saját (amerikai) piacán? Vagy egyéb (politikai?) tényezők állhatnak a dolog mögött?

Mert abban egyetértek Paolo Ardoinoval, hogy én sem tartanám EU-s bankszámlákon a tartalékaim 60%-át. Meg amerikai bankszámlán sem, akkor, amikor úgy néz ki, hogy rendszerszintű kockázatoknak (értsd: a nagy bankok felfalják a kicsiket) vannak kitéve ott?

Véleményem szerint térjünk vissza kérdésre majd egy fél év múlva, vagy akár 1 év múlva is, amikor majd tisztán látszanak azok az amerikai banki problémák, amik bizonyosan kihatással lesznek az EU-s nagybankokra is. Mert itt egy nagy tévedésben van – szerintem – a világ: attól még, hogy valami mögött (nagy)bank áll, nem jelent automatikusan felelős gazdálkodást is.

Vagy, ahogy az Ügyfeleimnek is szoktam volt mondani: nem mind arany, ami fénylik (bár a Bitcoin nagyon szépen fénylik), nyissanak bátran jogi problémáik kapcsán a kisebb reputációval bíró ügyvédek, vagy ügyvédi irodák felé, ne ragadjanak le a külsőségeknél!

Címkék:

dr. Varsányi Károly ügyvéd, a digitalcash.hu oldal szerkesztője, más oldalak vendégírója, blokklánc jogász. Ha kérdésed van a digitális fizetőeszközök vagy a digitális eszközosztályok (tokenek, etc.) kapcsán, akkor írj neki.
Ajánlott bejegyzések
SZÓLJ HOZZÁ

Leave A Comment

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .

Digitalcash.hu