Digitalcash.hu
  • Telefonszámunk:
  • Címünk
    Budapest, Hungary
  • Munkaidőnk:
    Hétfő - Péntek 9.00 - 17.00

New to site?


Login

Lost password? (X)

Already have an account?


Signup

(X)
Farooq
KezdőlapRippleMi hajtja az XRP árfolyamát?
03
dec

Mi hajtja az XRP árfolyamát?

  • Szerző
    dr. Varsányi Károly
  • Kommentek
    0 Komment
  • Kategória

Valamiért kevesen látják azt az összefüggést szerintem, hogy az emelkedő igény a stabil coinok iránt (ami általában együtt jár az emelkedő Bitcoin árfolyammal), az bizony megnöveli a kötvénykibocsátást, ami meg azért kell részben, hogy bizonyos szabályozói követelményeknek eleget tudjanak tenni a mindenféle alapkezelők, egyéb pénzt kihelyező aktorok az akvizícióik kapcsán. No pláne egy másik kötvény, az államkötvény vásárlásai sem elhanyagolható részei a stabil coin szektornak. Jó volna ezt tudatosítani magunkban szerintem, ha már el nem kötelezett ország akarunk lenni gazdasági értelemben. Ahogy írtam is: történelmi lehetőség kapujában áll az ország. Csak nem szabad egy követelményrendszerrel illetni mindenkit. Itt sem.

Véleményem szerint – a fentebb leírtak miatt – ezért köszönhet sokat a piac a Tethernek e téren. Nélküle ez a múltban nem működött volna.

Ellenben, ami a poszt címében feltett kérdést illeti, az erre való választ és összefüggést az alábbiak szerint adom meg.

Most, hogy a XRP (ex Ripple) csatát nyert a SEC-el szemben és belátható közelségben van Gery Gensler lemondása is, a Ripple nekigyürkőzik a stabilcoin, pontosabban a szabályozott stabilcoin piac bevételének. Emlékeztetőül: az XRP az Egyesült Államok Értékpapír- és Tőzsdefelügyeletével (SEC) jogi vitába és eljárásba keveredett, melynek tétje nem kevesebb volt, mint annak Bíróság általi kimondása, hogy XRP nem bejegyzett (szerk: nyilvántartási kötelezettséggel terhelt) értékpapír. Míg az ügy jelenleg a második körben fellebbezési szakaszban van, meglátjuk, hogy mi lesz a fellebbezés alapján a Bíróság döntése, azzal, hogy a Chevron doktrína elenyészése kihatással lehet a SEC-re is, szóval ezt már „megnyerte magának” a SEC.

Az viszont a fenti történeti tényállás után is sokkal valószínűbb, hogy Ripple Lab új stabil érméjét, a Ripple USD-t (RLUSD) a tervek szerint jóváhagyja a New York-i Pénzügyi Szolgáltatások Minisztériuma (NYDFS) (szerk: tagállami szintű ún. Minisztérium ez, nyilván), és december 4-ig készen állhat a forgalomba hozatalra – számolt be erről a Fox Business

Amint a Ripple Labs megkapja az engedélyt, máris legálisan kínálhat RLUSD-t – azaz egy túlfedezettel rendelkező, dollárhoz kötött stabil érmét.

Ezzel a Ripple RLUSD-ja állandó alternatívává válik, amely nem az XRP-hez hasonló volatilitásra számíthat.

A szövetségi stablecoin-szabályozás hiányában a tagállami szintű szabályozás alapján történő működés a legjobb módszer a stabil érméket kínálni kívánó vállalatok számára. A Ripple elindíthatja az RLUSD-t egy korlátozott, ellenben szabályozott engedély megszerzésével, ilyen például a Paxos és a Gemini, vagy a BitLicense, amelyek lehetővé teszi a kriptotőzsdék számára, hogy megkönnyítsék a kriptoeszközök kereskedelmét és őrzését, azaz letéti kezelését.

A Ripple először áprilisban jelentette be az RLUSD bevezetésének tervét. Júniusban a Ripple megvásárolta a Standard Custody & Trust Company-t, az NYDFS által alapított korlátolt célú vagyonkezelő társaságot. A Standard Custody, amely már rendelkezett az NYDFS engedélyével kripto letétkezelési szolgáltatások nyújtására, az RLUSD kibocsátójává válik, amint az NYDFS zöld lámpát ad a stablecoinnak.

Augusztusban a Ripple megkezdte az RLUSD béta tesztelését az XRP Ledger és az Ethereum főhálózaton. Akkoriban a vállalat azt is bejelentette, hogy a stablecoint más blokkláncokra is kiterjeszti idővel.

Októberben aztán a Ripple azt is bejelentette, hogy partnerséget kötött a tőzsdékkel, hogy az RLUSD-t elérhetővé tegye a felhasználók számára. Ide tartozik az Uphold, a Bitstamp, a Bitso, a MoonPay, az Independent Reserve, a CoinMENA és a Bullish. Ebből egyértelműen kitűnik, hogy a Ripple megpróbál piacot hódítani a Tether elől, amire jelen sorok íróját kíváncsisággal tölti el.

Hogy ki lesz ennek a folyamatnak a végső haszon húzója? Természetesen nem más, mint a dollár, közvetve pedig az amerikai kötvények.

Címkék:

dr. Varsányi Károly ügyvéd, a digitalcash.hu oldal szerkesztője, más oldalak vendégírója, blokklánc jogász. Ha kérdésed van a digitális fizetőeszközök vagy a digitális eszközosztályok (tokenek, etc.) kapcsán, akkor írj neki.
Ajánlott bejegyzések
SZÓLJ HOZZÁ

Leave A Comment

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .

Digitalcash.hu