Digitalcash.hu
  • Telefonszámunk:
  • Címünk
    Budapest, Hungary
  • Munkaidőnk:
    Hétfő - Péntek 9.00 - 17.00

New to site?


Login

Lost password? (X)

Already have an account?


Signup

(X)
Farooq
KezdőlapBitcoinJerome Powell is beszáll a játékba.
19
dec

Jerome Powell is beszáll a játékba.

  • Szerző
    dr. Varsányi Károly
  • Kommentek
    0 Komment
  • Kategória

Vagyis mindig is benne volt. Van egy egyfajta FED-es aktív potenciál, hogy ilyen filozófiai fogalmakat hozzak be, de mondhatnám azt az esetet is még a régmúltból, amit anno az egyik pályázatíró vezető válaszolt a pályázat benyújtás határidejének elmulasztást firtató kérdésemre: „úgyis el fognak indulni azok a telefonok, amik ezt helyre rakják”.

Nemrég nyilatkozta Jerome Powel a FED – 2026-ig regnáló – Elnöke, hogy nem birtokolhat a Jegybank Bitcoint, ebben a kérdésben a Kongresszusnak kell majd döntenie, azaz kibővítenie esetleg a birtokolható tartalékeszközök listáját.

A Federal Reserve System az Egyesült Államok központi bankja, irányítja az ország monetáris politikáját jelen digitális korban is. A Fed monetáris politikájának elsődleges célja a maximális foglalkoztatottság, a stabil árak és a mérsékelt hosszú távú kamatok előmozdítása. Bármi, amit a Federal Reserve vásárol, az eszköz. Mivel a Federal Reserve kvázi korlátlan pénzkészlettel rendelkezik eszközvásárlásokhoz, mérlegének méretét elsősorban az elfogadható eszközök rendelkezésre állása, valamint a politikai és politikai gyakorlati megfontolások korlátozzák.

A Fed a mérlegét arra használja, hogy segítse e célok elérését. A Fed dönt arról, hogy milyen eszközöket tart fenn, és hogy bővíti vagy csökkenti állományát.

Amikor a Federal Reserve olyan adósságinstrumentumokat vásárol, mint például a kincstári kötvények vagy jelzálog-fedezetű értékpapírok, ezek árának növelésére és a hozamok csökkentésére törekszik, miközben lazább monetáris politikát jelez a gazdaság támogatása érdekében.

Ezzel szemben a Fed eszközeinek eladása olyan politikai szigorító megközelítés, amely korlátozza a pénzügyi feltételeket és az eszközök értékét.

Amikor a Federal Reserve például drámaian megnövelte értékpapír-állományát, meg felpörgette a pénznyomdát, hogy tompítsa a 2008-as globális pénzügyi válság, majd később a COVID-19 világjárvány gazdasági sokkjait, akkor nem tudom, hogy mi állhatna az útjába egy másik tartalékeszköz lista bővítésének, már persze, ha erre van erős politikai/gazdasági akarat.

Én azt vélelmezem, hogy lesz.

A CBDC ugyanúgy digitális eszköz lenne, arról sincs még megengedő jogszabály. De lehet arról is lesz.

Mert van itt kérem egy olyan fenyegető helyzet, amit mindenképpen meg kell oldani.

Címkék:

dr. Varsányi Károly ügyvéd, a digitalcash.hu oldal szerkesztője, más oldalak vendégírója, blokklánc jogász. Ha kérdésed van a digitális fizetőeszközök vagy a digitális eszközosztályok (tokenek, etc.) kapcsán, akkor írj neki.
Ajánlott bejegyzések
SZÓLJ HOZZÁ

Leave A Comment

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .

Digitalcash.hu